Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Trasa Brusy - Żabno, wypadek drogowy

Interwencje OSP Brusy - sobota, 28 lipca 2012 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut przed godziną 10:00, zastępy SLRt oraz GCBA 5/24 z OSP Brusy zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na odcinku Brusy - Żabno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochód osobowy LANCIA uderzył w przydrożne drzewo. 

Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn oraz pies. Kierowca zdołał wydostać się z niego o własnych siłach. Aby wydobyć z wnętrza pojazdu pasażera, strażacy musieli wykonać do niego dostęp za pomocą narzędzi hydraulicznych. Obaj mężczyźni, z podejrzeniem złamania kończyn oraz obrażeń wewnętrznych, przewiezieni zostali do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Psem, który nie odniósł poważniejszych obrażeń, do czasu przyjazdu rodziny jego właściciela, zajęli się druhowie OSP Brusy. Okoliczności zdarzenia bada Policja.

Działania zastępów OSP Brusy polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji poszkodowanego pasażera na zewnątrz pojazdu, a także pomocy w wydobyciu uszkodzonego pojazdu spowrotem na jezdnię, w celu odholowania go przez pomoc drogową.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GLBARt
Zespół Ratownictwa Medyczne "P" Brusy
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4080 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 306 943