Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.


Brusy Jaglie - pożar samochodu

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 19 lipca 2011 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut przed południem, zastęp GCBA 5/24 z OSP Brusy zadysponowany został do pożaru samochodu osobowego na odcinku drogi pomiędzy Brusami i Brusami Jagliami.

Już w momencie wyjazdu z terenu jednostki widoczny był bardzo ciemny, gęsty dym unoszący się na kierunku miejscowości Brusy Jaglie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochód osobowy Renault Espace (częściowo wykonany z materiałów kompozytowych) całkowicie objęty był płomieniami. Paliła się również część traw przylegających do jezdni. Potwierdziła się również informacja przekazana przez dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania, które dysponowało nas do tego zdarzenia - samochód wyposażony był w instalację gazową, przez co istniała konieczność ciągłego jej chłodzenia. Zdecydowano o zadysponowaniu dodatkowo zastępu GCBA 6/32 z dodatkowymi 6000l litrami wody.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu płonącego samochodu za pomocą jednego prądu piany ciężkiej, a następnie chłodzeniu butli wchodzącej w skład instalacji gazowej. Co kilka sekund dochodziło do upływu i zapłonu pewnych ilości gazu poprzez zawór bezpieczeństwa (jest to jego prawidłowe działanie - zwiększona temperatura powoduje zwiększenie ciśnienia gazu). Kierujący działaniami podjął decyzję o kontrolowanym wypaleniu się pozostałego gazu wraz z ciągłym chłodzeniem butli.

Autorem zdjęć jest p. Marcin PiekarskiW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1453 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 661