Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Brusy Wybudowanie - pożar sadzy w kominie

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 7 stycznia 2013 r.

W dniu 07.01.2013 r., kilkanaście minut po godzinie 19:00, zastęp GCBA 5/24 z OSP Brusy zadysponowany został do kolejnego zdarzenia. Tym razem doszło do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Brusy Wybudowanie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto działania mające na celu ugaszeniu płonących i niebezpiecznie rozgrzanych plastrów sadzy znajdujących się w kominie. Wykorzystano do tego celu sito kominowe zabezpieczające przed wydobywaniem się z komina iskier, następnie wybrano zawartość pieca oraz przesypano kilkukrotnie komin piaskiem. Skorzystano również z wyciora kominiarskiego. Temperatura komina była na bieżąco monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej. Po całkowitym ugaszeniu sadzy, działania zakończono.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2381 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 783