Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.


Brusy, zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 31 marca 2013 r.

Kilka minut przed godziną 13:00 dwa zastępy z OSP Brusy zostały zadysponowane do przygotowania oraz zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko znajdować się miało na płycie boiska głównego Stadionu Miejskiego w Brusach.

Nasze działania polegały na przygotowaniu lądowiska zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie procedurami. Dodatkowo, z uwagi na grubą warstwę śniegu zalegającą na płycie boiska, podjęto decyzję o odśnieżeniu dojazdu dla karetki pod miejsce wyznaczone na przyziemienie śmigłowca.

Śmigłowcem, do specjalistycznej placówki, przetransportowane zostało 10-miesięczne dziecko, które uległo wypadkowi. Na miejsce lądowiska przetransportował je Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy, udzielając mu stosownej pomocy.

Tym razem naszą miejscowość odwiedził śmigłowiec "Ratownik 2", którego baza znajduje się w Bydgoszczy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 2" Bydgoszcz

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2139 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 674