Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Leśno, dziecko przygniecione balotem słomy

Interwencje OSP Brusy - środa, 16 października 2013 r.

Kilka minut przed godziną 17:00 zastęp SLRt z OSP Brusy zadysponowany został do wypadku, który miał miejsce w miejscowości Leśno Wybudowanie. 10-letnia dziewczynka przygnieciona została przez balot słomy.

Jeszcze przed dojazdem służb ratunkowych, udało się usunąć balot przygniatający poszkodowaną.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielaniu dziewczynce kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Z uwagi na stan dziecka (podejrzenia złamań kończyn i urazu klatki piersiowej), zdecydowano się na wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym poszkodowana została przetransportowana do szpitala. W pobliżu miejsca zdarzenia przygotowano lądowisko dla śmigłowca.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
JRG Chojnice - GCBA 5/24 MAN
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1553 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 121