Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Brusy, "Pali się człowiek"

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 8 lipca 2012 r.

Tak właśnie brzmiała informacja, którą otrzymał dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach kilkanaście minut po godzinie 10:00. Chwilę później zastęp SLRt Ford Transit był już w drodze na miejsce zdarzenia, które miało miejsce na jednej z posesji przy placu Jana Pawła II w Brusach.

Na miejscu zdarzenia okazało się, iż ogniem zajęła się odzież na niepełnosprawnym mężczyźnie (64 lata), poruszającym się na wózku inwalidzkim. Odzież ta została wstępnie ugaszona w momencie naszego dojazdu, po dojeździe jeszcze się tliła. Została niezwłocznie dogaszona i usunięta z ciała poszkodowanego, który na szczęście był przez cały czas przytomny.

Na miejsce dotarł też zespół ratownictwa medycznego, który od razu zaczął udzielać poszkodowanemu pomocy. Pomagali w tym również strażacy.

Z uwagi na stopień oparzeń oraz ich powierzchnię, zdecydowano się wezwać śmigłowiec LPR w celu transportu osoby poparzonej do specjalistycznego centrum zajmującego się leczeniem oparzeń.

Przygotowano i zabezpieczono lądowisko, z którego śmigłowiec LPR zabrał pacjenta na oddział leczenia oparzeń przy szpitalu w Gryficach.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (Baza w Gdańsku)
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2169 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 367