Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Mistrzostwa Polski Drwali w Kielcach

Z życia jednostki - sobota, 14 września 2013 r.

Drwale z całej Polski spotkali się po raz pierwszy w Kielcach 14 i 15 września br. na Mistrzostwach Polski Drwali.

30 zawodników wyłonionych w eliminacjach zmierzyło się m.in. w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej i przerzynka na dokładność. Wśród zawodników znalazł się również przedstawiciel Gminy Brusy Jacek Jankowski – nasz kolega, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach, który zajął w końcowej klasyfikacji 12 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa uatrakcyjnił taniec Harwester – czyli praca specjalistycznej maszyny dla leśnictwa firmy GEMO-FTS w rytm muzyki. Podczas dwudniowych mistrzostw odbyły się np. pokazy rzeźbienia w drewnie organizowane przez sponsora Mistrzostw Polski Drwali firmę MAKITA oraz przygotowane przez KRUS i PIP liczne konkursy z zakresu bezpieczeństwa obróbki drewna. Ponadto, w sobotę 14 września z fanami spotkał się ambasador Lasów Państwowych, gwiazda serialu Ranczo, Paweł Królikowski.

Organizatorami Mistrzostw były Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

Warto w tym miejscu dodać, iż pomoc kolegi Jacka jest dla nas nieoceniona podczas działań ratowniczo-gaśniczych, szczególnie tych, które związane z koniecznością operowania pilarką łańcuchową.

Źródło: www.wici.pl oraz www.brusy.pl


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1688 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 402