Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Trasa Brusy - Żabno, zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 19 listopada 2012 r.

W dniu dzisiejszym zastępy SLRt Ford Transit i GCBA 5/24 Jelcz zostały zadysponowane do wypadku, do którego doszło na trasie Brusy - Żabno.

Na miejscu zdarzenia okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia pojazdów VW Vento oraz ciężarowego DAFa. Poszkodowanych zostało 5 kobiet podróżujących samochodem VW. Jedna z poszkodowanych pozostawała nieprzytomna w rozbitym aucie, Jej stan był krytyczny.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wraz z personelem pogotowia ratunkowego, wykonaniu dostępu do nieprzytomnej kobiety za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji z pojazdu na nosze ortopedyczne. Osoby poszkodowane były transportowane do szpitala przez przybywające na miejsce ambulanse.

Działania na miejscu zdarzenia trwały łącznie ponad 2 godziny, wspomniany odcinek trasy był całkowicie zamknięty. Niestety, ze względu na panujące warunki atmosferyczne (bardzo gęsta mgła), nie było możliwości wezwania na miejsce śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Łącznie do szpitala trafiło 5 osób, dwie kobiety w stanie krytycznym oraz trzy z lżejszymi obrażeniami.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Informacje o zdarzeniu w portalu Weekend FM:
Zderzenie na drodze wojewódzkiej - pięć osób rannych.
Skutki wypadku pod Brusami, dwie kobiety walczą o życie.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - SLKw Lublin II
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice x2
Policja Brusy
Policja Chojnice + Grupa techników policyjnych
Prokurator

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2228 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 734