Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Laska, pożar zabudowań gospodarczych

Interwencje OSP Brusy - piątek, 23 września 2011 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut przed godziną 14:00 zastępy GCBA 5/24 i GCBA 6/32 zostały zadysponowane do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Laska.

Na miejscu okazało się, iż pożarem objęte jest składowane na poddaszu siano oraz konstrukcja dachu.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu (jeden z dołu, jeden z dachu) na pożar oraz jednego prądu wody w obronie na nieobjęte pożarem pomieszczenia. Z uwagi na bardzo duże zadymienie, jedno ze stanowisk gaśniczych obsługiwane było przez ratownika w aparacie ochrony dróg oddechowych. Następnie wszelkie spalone elementy zostały przerzucone i ponownie przelane wodą, a struktura konstrukcji dokładnie sprawdzona kamerą termowizyjną.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
OSP Małe Chełmy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1902 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 084