Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Lubnia, usunięcie drzewa grożącego przewróceniem się

Interwencje OSP Brusy - środa, 29 stycznia 2014 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut po godzinie 16:00 zastęp GCBA 5/24 Jelcz z OSP Brusy został zadysponowany do miejscowości Lubnia. Na jednej z posesji znajdowało się drzewo, które uległo pęknięciu i groziło przewróceniem się.

Na miejscu okazało się, iż około 25-metrowa lipa znajdująca się na jednej z posesji przy ulicy Szkolnej uległa wielu pęknięciom (spowodowanym najprawdopodobniej przez zamaraźnięcie wody gromadzącej się w pęknięciach pnia) i groziło zawaleniem - na najbliższe dni prognozowane są bardzo silne wiatry.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (wspólnie z obecnym na miejscu patrolem Policji) oraz stopniowym wycinaniu części drzewa z kosza podnośnika, który dotarł na miejsce wraz z obsadą z JRG Chojnice w sile dwóch strażaków. 

Działania trwały łącznie 4 godziny, utrudniały je bardzo niska temperatura oraz silny wiatr, a także obecność linii niskiego napięcia oraz telefonicznych w pobliżu drzewa.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - SHD-25 MAN
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1441 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 479