Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Żabno, TIR wypadł z jezdni

Interwencje OSP Brusy - środa, 12 lutego 2014 r.

W dniu dzisiejszym, kwadrans po godzinie 3:00 zastępy GCBA 5/24 Jelcz oraz SLRt Ford Transit z OSP Brusy zostały zadysponowany w okolice przejazdu kolejowego w Żabnie. Miał tam znajdować się TIR, który wpadł w poślizg i wypadł z jezdni.

Treść zgłoszenia została potwierdzona na miejscu. W bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego znajdował się samochód ciężarowy marki DAF wraz z naczepą - kontenerem z 18 t ładunku.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dyspozycji wyłączenia ruchu kolejowego na odcinku Brusy - Chojnice (pojazd znajdował się zbyt blisko torowiska) oraz próbie wyciągnięcia zestawu ponownie na jezdnię poprzez hol pojazdem GCBA 5/24 Jelcz. Niestety, z uwagi na ciężar samochodu i przewożonego ładunku oraz jego ustawieniu (groźba wywrócenia się), odstąpiono od tej czynności po kilku próbach. Na miejsce wezwano specjalistyczny ciężki sprzęt.

Działania zakończyliśmy o godzinie 5:55, na miejscu pozostał patrol Policji w oczekiwaniu na wspomniany wyżej sprzęt.

Jest to kolejne tego typu zdarzenie, które ma miejsce przy wspomnianym przejeździe. Apelujemy do kierowców o ostrożność.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1295 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 087