Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Warszyn, pożar traw i poszycia leśnego

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 10 marca 2014 r.

W dniu 10.03.2014 r. o godzinie 14:00 zastępy GCBA 5/24 Jelcz i GCBA 6/32 Jelcz z OSP Brusy zostały zadysponowane do pożaru traw, który miał miejsce w miejscowości Warszyn.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęte było około 3 arów traw oraz 1,5 ara poszycia leśnego, a także żywopłot. Na szczęście okoliczni mieszkańcy za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego oraz wiader z wodą zatrzymali rozprzestrzenianie się pożaru. Gdyby nie to, straty byłyby zdecydowanie większe, a działania gaśnicze trwałyby prawdopodobnie długie godziny.

Działania strażaków polegały na przelaniu i dokładnym sprawdzeniu powierzchni, która objęta była pożarem.

Apelujemy o ostrożność w posługiwaniu się ogniem otwartym na terenach leśnych oraz w pobliżu traw - przy obecnej pogodzie bardzo łatwo o zainicjowanie pożaru, który z metra kwadratowego może przerodzić się w dziesiątki hektarów.

Strażacy w Polsce od początku roku interweniowali przy pożarach traw i lasów ponad 12.000 razy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2081 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 171