Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Dębowa Góra - Pożar leśniczówki

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 13 lipca 2015 r.

W dniu 13.07.2015 r. kwadrans przed godziną 4:00 zastęp GCBA 5/24 Jelcz z OSP Brusy został zadysponowany do pożaru leśniczówki w miejscowości Dębowa Góra, znajdującej się na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Budynek leśniczówki w chwili przyjazdu cały objęty pożarem. Konstrukcja dachu częściowo uległa zawaleniu. Na miejscu był już Dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie. Z informacji uzyskanych od dyrektora budynek niezamieszkały. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie prądu, podanie czterech prądów wody w natarciu, wyburzenie dwóch niestabilnych kominów zagrażających ratownikom podczas przeszukiwania pomieszczeń, rozebranie i wyniesienie na zewnątrz elementów konstrukcji i pokrycia dachu, odgruzowanie wszystkich pomieszczeń w celu lokalizacji ewentualnych osób poszkodowanych, przelanie nadpalonych elementów budynku oraz ponowne ich sprawdzenie za pomocą kamery termowizyjnej.

Zorganizowano również punkt poboru wody na brzegu jeziora Ostrowite.

Dziękujemy przedstawicielom Parku Narodowego za zorganizowanie na miejscu działań poczęstunku oraz zapewnieniu dodatkowej wody pitnej dla ratowników.

Dodatkowe informacje oraz galeria zdjęć - KP PSP Chojnice
Dodatkowe informacje oraz galeria zdjęć - OSP CharzykowyW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
GBA 2,5/16 – MERCEDES – OSP Męcikał
OSP Charzykowy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Pawłowo - GLBA 0,4/6

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2337 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 424