Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Trasa Lubnia - Wiele - pożar poszycia leśnego

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 18 sierpnia 2015 r.

W dniu 18.08.2015 r. około godziny 13:30 doszło do pożaru poszycia leśnego niedaleko drogi łączącej Lubnię oraz Wiele, przy granicy powiatów chojnickiego i kościerskiego.

Z uwagi na wręcz tragicznie niską wilgotność ściółki leśnej oraz fakt, że zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów, do działań zadysponowano znaczne siły i środki. Pierwsze na miejsce dotarły zastępy z powiatu kościerskiego, następnie z chojnickiego.

Pożarem objęte było ok. 15 arów poszycia leśnego - ogień został stłumiony dzięki błyskawicznej akcji strażaków. Dalsze działania polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska oraz przekopaniu jego obrzeży.

Podczas powrotu zastępów GCBA do bazy, dostaliśmy informację o kolizji na ulicy Wojska Polskiego w Brusach - zderzeniu uległy samochód osobowy oraz ciągnić rolniczy - na szczęście nie było osób poszkodowanych, straty również nie były wysokie.

Korzystając z okazji, apelujemy do mieszkańców naszej gminy oraz turystów o szczególną ostrożność oraz przestrzeganie zakazu wstępu do lasu, jeśli tylko taki zostanie ogłoszony.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
JRG Kościerzyna - GCBA 5/32 MAN
OSP Karsin - GBA 2,5/24 Mercedes
OSP Lubnia - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Lubnia - GBA 2,5/18 Mercedes
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2513 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 250