Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar domu w Leśnie.

Interwencje OSP Brusy - środa, 16 grudnia 2015 r.

W dniu 14.12.2015 roku kilkanaście minut po godzinie siedemnastej dwa zastępy GCBA 5/24 oraz 6/32 zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w Leśnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż pożarem objęte jest część poddasza budynku zamieszkałego przez dziesięcioosobową rodzinę, która została ewakuowana przez przybyły, jako pierwszy zasęp z OSP Leśno. Niezwłocznie do działań przystąpili ratownicy zaopatrzeni w indywidualny sprzęt ochrony dróg oddechowych podejmując próbę stłumienia pożaru, podając dwa prądy wody w natarciu, następnie zostały wyniesione na zewnątrz budynku w bezpieczne miejsce butle z gazem propan – butan, które schładzano wodą.
Niestety mimo sprawnej akcji strażaków nie udało się uniknąć zniszczeń spowodowanych pożarem oraz dużym zadymieniem. Po przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora oddymiającego oraz sprawdzeniu pozostałej części poddasza kamerą termowizyjną, przystąpiono do usuwania zniszczonego wyposażenia domu.
Częściowemu uszkodzeniu uległo poszycie dachu, które zostało zabezpieczone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Działania zastępów trwały ponad cztery godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
OSP Czapiewice - GLAM+800 Opel Blitz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - SHD-25 MAN
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2845 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 432