Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA SZTANDARU DLA JEDNOSTKI OSP W BRUSACH

Z życia jednostki - poniedziałek, 21 marca 2016 r.

 

19 marca 2016 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Świętowali nie tylko strażacy z naszej gminy, ale także wszyscy sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej. 

O godzinie 14 na placu przykościelnym zebrali się przedstawiciele miejscowych władz, zaproszeni goście i wszyscy Ci, którzy chcieli towarzyszyć braciom strażakom w tym podniosłym wydarzeniu. Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem przez księdza proboszcza Mirosława Klawikowskiego nowego samochodu bojowego jednostki OSP Brusy. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, podczas której poświęcono nowy sztandar jednostki. 
Po zakończonej mszy świętej zaproszeni goście zgromadzili się przed budynkiem SGR, gdzie miało miejsce przekazanie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA 4/16 MAN TGM 18.340 4x4. Odbierając kluczyki do nowego wozu Naczelnik OSP  Brusy Grzegorz Narloch podziękował za przydzielony samochód i zapewnił, że każdy strażak będzie dbał o to, by był on zawsze sprawny i należycie wykorzystywany. Następnie po komendzie „załoga na wóz!” nastąpiła próba techniczna pojazdu i połączenie się drogą radiową z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania w celu włączenia samochodu do podziału bojowego. Bezpośrednio po uroczystym przekazaniu samochodu pożegnano stary, i wprowadzono nowy sztandar jednostki OSP Brusy.

Foto:
OSP Brusy
oraz 
Marcin Wróblewski


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1539 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 350