Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 roku. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora.


Brusy - wypadek Targowa - Armii Krajowej

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 14 maja 2017 r.

W dniu wczorajszym o godzinie 17:20 jeden zastęp naszej jednostki - GBA 4/16 MAN – zadysponowany został do zdarzenia drogowego w Brusach na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Targowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, VW Passata i VW Golfa 3, w których podróżowało łącznie siedem osób, w tym dwoje dzieci, którymi jeszcze przed naszym przybyciem zajęli się ratownicy ZRM. Na skutek zderzenia
w pierwszej fazie zdarzenia było dachowanie i obrót wokół własnej osi jednego z pojazdów, a następnie jego wyrzucenie poza jezdnię na chodnik i ścieżkę rowerową, natomiast drugi z samochodów pozostał na jezdni.
Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz odcięciu instalacji gazowej w jednym z aut. Następnie wspólnie z przybyłym na miejsce wypadku Zespołem Ratownictwa Medycznego przystąpiliśmy do działań związanych bezpośrednio z jednym z poszkodowanych, którego noga została zakleszczona w pojeździe. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego, a następnie jego uwolnienia i transportu z rozbitego samochodu. Po zakończeniu działań oraz oględzinach dokonywanych przez Policję miejsce wypadku zostało uprzątnięte, a płyny eksploatacyjne, które wyciekły z pojazdów, zostały zneutralizowane. Nasze działania trwały blisko pięć godzin, a dojazd do skrzyżowania od strony ronda i ulicy Ogrodowej był zablokowany.

Przyczyny wypadku wyjaśnia Policja. 

Informacje prasowe:W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - Oficer operacyjny
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice
Policja Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3818 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 282 365