Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego na DW235

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 7 sierpnia 2018 r.

Wczoraj, tj. 06.08.2018 około godziny 22:30 zastępy GBA 4/16 oraz SLRt zadysponowane zostały do wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego na DW235 w okolicy miejscowości Brusy-Wybudowanie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Hyundai z ciągnikiem rolniczym. Siła uderzenia była tak duża, że maszyna przewróciła się na dach przygniatając tym samym pasażerkę ciągnika. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby - kierowca i pasażerka ciągnika - którzy wymagali hospitalizacji. Najciężej poszkodowana przetransportowana została przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, ewakuacji poszkodowanej spod ciągnika i udzieleniu jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz pomocy w zabezpieczeniu lądowiska śmigłowca.
Po około 4 godzinach zastępy powróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Małe Chełmy - GLAM 8+8 Mercedes
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Policja Brusy
Policja Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3479 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 270