Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Ćwiczenia zgrywające w Zespole Szkół w Brusach

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 29 października 2018 r.

Dziś, o godzinie 9:00, na obiekcie Zespołu Szkół w Brusach odbyły się ćwiczenia zgrywające, w których uczestniczyła także nasza jednostka.

Pożar wybuchł około godziny 9:00 w piwnicy jednego z bloków oświatowych. Według świadków uwięziona została jedna osoba. Jak się później okazało silne zadymienie na klatce schodowej odcięło drogę ucieczki jednemu z pracowników i uwięziony został na drugim piętrze budynku. Tak brzmiał scenariusz dzisiejszych ćwiczeń. Mężczyzna uwięziony w podziemiach ewakuowany został przez rotę wyposażoną w aparaty ochrony dróg oddechowych. Drugi natomiast został ewakuowany za pomocą podnośnika hydraulicznego. Ognisko zostało zlokalizowane przez rotę wyposażoną w kamerę termowizyjną. Do miejsca pożaru zbudowane zostały dwie linie gaśnicze. 
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu poszkodowanych z budynku oraz udzieleniu im Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, znalezieniu oraz neutralizacji ognia.
Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zapoznali się z budynkiem.
Działania trwały około 1 godzinę.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - SHD-25 MAN

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1390 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 168