Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar zabudowań gospodarczych w Lubni

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 18 listopada 2018 r.

Dziś, o godzinie 4:30 zastępy GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Lubnia.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru budynku inwentarsko-gospodarczego. W chwili naszego przybycia na miejscu działały już zastępy OSP Lubnia. Ustalono, że w budynku przebywa kilkanaście sztuk bydła. Niestety tylko kilka z nich udało się uratować. Do miejsca pożaru zbudowano łącznie 6 prądów wody - 4 linie gaśnicze w natarciu i 2 w celu obrony pozostałych budynków gospodarczych oraz budynku mieszkalnego. Budynek objęty ogniem uległ całkowitemu zniszczeniu. Po ugaszeniu głównych zarzewii ognia przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych, które umożliwiły dalsze działania.
Zadaniami przybyłych zastępów były zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc właścicielowi w ewakuacji zwierząt, budowa lini gaśniczych do miejsca pożaru, organizacja punktu poboru wody przy jeziorze, rozbiórka niezbędnych elementów konstrukcyjnych i dogaszenie płonącej słomy.
Łącznie działania trwały około 4 godziny.
Przyczyny pożaru bada policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Lubnia - GBA 2,5/8 Mercedes
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Chojnice
Pogotowie Energetyczne

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 5822 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 132