Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar zakładu obróbki drewna w Dziemianach

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 14 kwietnia 2019 r.

Dziś, tj. 14.04.2019 kilkadziesiąt minut po godzinie 12:00 zastęp GCBA 5/24 zadysponowany został do pożaru zakładu obróbki drewna w Dziemianach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie hala magazynowa, w której składowane były materiały drewniane. Sytuacji nie polepszał fakt, że hala także była wykonana z tych materiałów. Temperatura była na tyle wysoka, że stanowiła zagrożenie dla sąsiadujących z zakładem budynków stacji kolejowej. Zorganizowano także punkt czerpania wody z pobliskiego jeziora. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych do miejsca pożaru, działanie w natarciu na pożar oraz w defensywie przy obronie zagrożonych budynków oraz zorganizowanie punktu czerpania wody.
Po około 5 godzinach jednostki z powiatu chojnickiego zakończyły działania.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
Komenda Wojewódzka PSP - z-ca Komendanta Wojewódzkiego
Lasy Państwowe - samolot gaśniczy
Siły i środki z powiatu kościerskiego
Siły i środki z powiatu kartuskiego
Siły i środki z miasta Gdańsk

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2040 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 125