Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar supermarketu w Brusach

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - sobota, 16 listopada 2019 r.

W czwartek, tj. 14.11.2019, tuż przed godziną 11:00 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do pożaru supermarketu w Brusach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru w części magazynowej budynku. Jeszcze przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej obsługa ewakuowała klientów. Jeden z pracowników nie dotarł na miejsce zbiórki. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczej do miejsca pożaru, ewakuacji poszkodowanej osoby oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Tak brzmiał scenariusz ćwiczeń, które polegały sprawdzeniu organizacji ewakuacji obiektu i zapoznaniu się z warunkami do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Manewry przebiegły sprawnie.
Drugim z punktów ćwiczeń było rozpoznanie na obiekcie kościoła parafialnego w Leśnie. Polegało ono na zapoznaniu się z układem pomieszczeń oraz lokalizacji istotnych dla ratowników punktów.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Leśno - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KPPSP Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2491 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 150