Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Niespokojny początek roku

Interwencje OSP Brusy - środa, 1 stycznia 2020 r.

Dziś, tj. 01.01.2020 równo o godzinie 00:00 zawyła syrena alarmowa. Nie podnosiła jednak ona alarmu lecz oznajmiła rozpoczęcie nowego roku 2020.

Niestety dzień ten okazał się niespokojny dla naszych druhów. Kilka minut po godzinie 14:30 zastępy GCBA 5/24 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru komina w miejscowości Męcikał.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zgłoszenie zostało potwierdzone. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dostaniu się do komina z pomocą podnośnika w celu wyczyszczenia nagromadzonej sadzy w przewodzie kominowym oraz sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem wielogazowym w celu wyeliminowania potencjalnych wycieków tlenku węgla. Działania trwały około 45 minut.

Po niespełna 10 minutach od powrotu do koszar z pożaru zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 4/16 do wypadku drogowego na DW235 na wysokości miejscowości Turowiec.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy marki Renault, który dachował i znajdował się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały 3 osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz uprzątnięciu pasa jezdni. Po około 30 minutach jednosti wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
Pożar komina:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - Grupa operacyjna

Zdarzenie drogowe:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1922 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 306 967