Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Pożar budynku w Skoszewie

Interwencje OSP Brusy - sobota, 18 kwietnia 2020 r.

Dziś, tj. 18.04.2020 kilka minut przed godziną 13:40 zastępy GBA 4/16 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru budynku w miejscowości Skoszewo.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano rozwinięty pożar budynku. Zbudowano 3 linie gaśnicze do miejsca pożaru. Do środka wprowadzono trzy roty, których zadaniem było ugaszenie ognia oraz rozpoznanie wewnątrz budynku. Po ugaszeniu przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji oraz przelano napotkane zarzewia ognia. Po zakończonej akcji gaśniczej budynek przewietrzono oraz przekazano go właścicielowi. Przyczyny pożaru ustala policja.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych na teren pożaru, wprowadzeniu jednej roty gaśniczej do wnętrza budynku, rozebraniu nadpalonych elementów konstrukcyjnych oraz przelaniu napotkanych zarzewii ognia wodą.
Po około 3 godzinach zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Leśno - GLBA 1/1 Iveco
OSP Dziemiany - GBA 4,7/40 MAN
OSP Dziemiany - GBA 2,5/16 Mercedes
OSP Studzienice - GBA 2,5/16 Mercedes
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Trzebuń - GBA 3/16 Mercedes
OSP Sominy - GLM Lublin
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Zarządzanie Kryzysowe Gminy Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1562 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 763