Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar lasu niedaleko Lubnii

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - czwartek, 24 czerwca 2021 r.

Wczoraj, tj. 23.06.2021 około godziny 11:00 zastęp GBA 4/16 wraz z zastępami GCBA 7/52 z OSP Czersk i GCBA 5/42 z OSP Charzykowy, tworzącymi WOO POŻAR CHOJNICE, zadysponowany został do pożaru lasu niedaleko miejscowości Lubnia.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy działające już w natarciu jednostki OSP Lubnia i Leśno oraz JRG Chojnice, która to wykonywała punkt czerpania wody z pobliskiego jeziora Kły. Natychmiast, po przybyciu zastępów na teren pożaru, zbudowano 6 linii gaśniczych. Z racji rozległego terenu akcji podjęto decyzję o budowie magistrali wężowej, która to zasilała zastępy gaśnicze metodą przetłaczania.

To założenia ćwiczeń pod kryptonimem „Las Lubnia 2021” zorganizowanych przez KP PSP Chojnice. Ich głównym celem było doskonalenie zasad taktyki działań gaśniczych podczas dużych pożarów na obszarach leśnych z uwzględnieniem organizacji systemu dostarczania wody na duże odległości metodą przetłaczania oraz przepompowywania z wykorzystaniem przenośnego zbiornika na wodę. Z racji problemów z łącznością w działaniach udział wziął także zastęp SH 21, na którego koszu umieszczono antenę. Ćwiczenia trwały około 3 godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SH 21 Star
OSP Charzykowy - GCBA 5/42 MAN
OSP Czersk - GCBA 7/52 Scania
OSP Leśno - GBA 4,6/16 MAN
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford + przyczepa wężowa
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - SLRr Ford + przyczepa transportowa
JRG Chojnice - grupa operacyjna
KP PSP Chojnice - grupa operacyjna
Nadleśnictwo Przymuszewo

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1145 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 413