Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Pożar budynku w Brodzie

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 8 listopada 2021 r.

Dziś, tj. 08.11.2021 kilka minut po godzinie 17:30 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru budynku w miejscowości Broda.
 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczo-mieszkalnego. Do miejsca pożaru natychmiast zbudowano linie gaśnicze, które prócz działania w natarciu działały również w obronie sąsiadującego, budowanego domu jednorodzinnego. Mieszkańcy płonącego obiektu ewakuowali się jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. W związku z problemami z zaopatrzeniem wodnym zastęp GLM 8 z OSP Kosobudy zbudował punkt czerpania wody przy pobliskim zbiorniku wodnym. Zadysponowano również liczne siły i środki w postaci ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczch posiadających duże zbiorniki na wodę.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych do miejsca pożaru, budowie punktu czerpania wody z pobliskiego zbiornika wodnego, działaniu w natarciu na pożar oraz obronie sąsiadującego budynku mieszkalnego, przelaniu pogorzeliska oraz jego dozorze.
Po około 3 godzinach zastępy GBA 4/16 i SHD 21 wróciły do bazy.
Zastęp GBA 4,1/30/4 pozostał na miejscu do godziny 23:00 celem dozoru pogorzeliska.
W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford + przyczepa wężowa
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 MAN
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa Operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1297 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 798