Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Pożar budynku gospodarczego w Męcikale

Interwencje OSP Brusy - piątek, 24 grudnia 2021 r.

W dniu 22.12.2021 około godziny 2:40 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru budynku gospodarczego w Męcikale.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar budynku o konstrukcji drewnianej. We wnętrzu płonącego obiektu znajdował się także samochód osobowy. Dodatkowe zagrożenie stwarzała znajdująca się w budynku butla z gazem propan-butan.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych do miejsca pożaru, jego lokalizacji i likwidacji, prowadzeniu działań w obronie sąsiadujących budynków, chłodzeniu butli z gazem, dowożeniu wody na teren działań, dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych oraz sprawdzeniu i przelaniu pogorzeliska.
Działania trwały około 3 godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21
OSP Męcikał - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Kosobudy - GLM
OSP Czarniż - GLM
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 482 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 306 977