Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Dary dla ukraińskich strażaków

Z życia jednostki - niedziela, 27 lutego 2022 r.

Podczas wczorajszej narady w Starostwie Powiatowym w Chojnicach podjęto decyzję o zorganizowaniu zbiórki sprzętu pożarniczego na rzecz strażaków z miasta partnerskiego Korsuń. Akcja odbyła się także pod patronatem Zarządu Powiatowego ZOSP RP.

W zbiórkę włączyła się również nasza jednostka przekazując na rzecz naszych ukraińskich braci m.in.:

- węże tłoczne W-52 i W-75

- pilarkę łańcuchową wraz z kanistrem na paliwo

- prądownice proste PW52 i PW75

- latarki LED

- buty specjalne

- 5 kompletów ubrań specjalnych

- 6 hełmów strażackich

Wyposażenie przekazane przez nas, a także przez jednostki z terenu gminy Chojnice trafi bezpośrednio do rąk korsuńskich strażaków. Pozostały, zebrany m.in. przez jednostki OSP z terenu naszej gminy sprzęt, zostanie rozdysponowany na Ukrainie w ramach ogólnopolskiej zbiórki sprzętu zorganizowanej przez Państwową Straż Pożarną.


Fot. KP PSP Chojnice, OSP Brusy


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 524 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 758