Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar stolarni w Brusach-Wybudowanie

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - środa, 13 kwietnia 2022 r.

Dziś, tj. 13.04.2022 około godziny 9:30 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do pożaru stolarnii w miejscowości Brusy-Wybudowanie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że doszło do pożaru w dwóch różnych punktach zakładu. Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów udało się ewakuować większość pracowników. Niestety po sprawdzeniu stanu osobowego personelu okazało się, że brakuje dwóch osób. Do działań skierowane zostały roty gaśnicze z OSP Brusy i OSP Męcikał, a także rota poszukiwawczo-ratownicza z JRG Chojnice. Wyposażone one zostały w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Teren działań podzielono na dwa odcinki bojowe, których zadaniami były zlokalizowanie pożaru, jego ugaszenie, poszukiwania oraz ewakuacja osób poszkodowanych, budowa zaopatrzenia wodnego z naturalnego zbiornika wodnego oraz hydrantu. Osoby poszkodowane ewakuowane zostały do punktu medycznego zorganizowanego przez OSP Czyczkowy.

Tak brzmiał scenariusz ćwiczeń na terenie zakładu stolarskiego "Schody Adam Nakielski". Podczas nich nikt nie został ranny UśmiechW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Męcikał - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KP PSP Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1043 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 486