Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Potrącenie pieszej na DW235

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 17 kwietnia 2022 r.

Dziś, tj. 17.04.2022 kilkanaście minut przed godziną 14:00 zastępy GBA 4/16 i GBA 4,1/30/4 zadysponowane zostały do zdarzenia drogowego na DW235 nieopodal miejscowości Żabno.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do potrącenia nastoletniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. Siła uderzenia była na tyle duża, że u poszkodowanej stwierdzono brak czynności życiowych. Wobec tego została rozpoczęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa jeszcze przez świadków zdarzenia, a następnie kontynuowana przez przybyły na miejsce jako pierwszy patrol policji, ZRM oraz zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej. Niestety pomimo ponad 1,5 godzinnego wysiłku ratowników dziewczynka zmarła. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, osłonięciu prowadzonych medycznych działań ratowniczych parawanem, pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie pacjentki.
Po ponad 2 godzinach zastępy z naszej jednostki wróciły do koszar. Trasa DW235 w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Czarniż - GLM 8 Ford
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 2" (baza w Bydgoszczy)
Policja Brusy
Policja Chojnice
Policja Chojnice - grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1751 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 788