Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar budynku gospodarczego w Zalesiu

Interwencje OSP Brusy - piątek, 22 kwietnia 2022 r.

Wczoraj, tj. 21.04.2022 kilkanaście minut przed godziną 10:00 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4, SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Zalesie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się budynek gospodarczo-warsztatowy, w którym serwisowane i przechowywane były maszyny rolnicze i inne pojazdy. W środku znajdowały się również opony, które paląc się tworzyły bardzo gęsty i trujący dym. Bardzo duże zagrożenie stwarzały znajdujące się wewnątrz butle z gazami technicznymi w tym bardzo niebezpiecznym acetylenem. Z tego względu wyznaczono strefę bezpieczną w promieniu 200 m oraz ewakuowane zostały osoby postronne. Do miejsca pożaru zbudowano 4 linie gaśnicze, które działały w natarciu. Po lokalizacji ognisk pożaru i ich neutralizacji wyniesiono na zewnątrz pojemniki ze sprężonymi gazami w metalowych kuwetach wypełnionych wodą, których zadaniem było chłodzenie butli. Nadzór nad butlą pełnił zastęp z OSP Zalesie.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, budowie linii gaśniczych do miejsca pożaru, ugaszeniu go, wyniesieniu i chłodzeniu butli z gazami niebezpiecznymi, sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjną oraz przelaniu go wodą. 
Po około 2,5 godziny nasze zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Leśno - GBA 4,6/16 MAN
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Zalesie - GLBAM 0,4/2+8 Żuk
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KP PSP Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1115 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 487