Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar w Akademickim Ośrodku Marynarki Wojennej w Czernicy

Interwencje OSP Brusy - środa, 27 kwietnia 2022 r.

Dziś, tj. 27.04.2022 o godzinie 10:30 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do pożaru budynku na terenie Akademickiego Ośrodka Marynarki Wojennej w Czernicy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że doszło do pożaru w jednym z budynków na terenie wyżej wymienionego ośrodka. Pożar zagrażał sąsiadującym budynkom oraz terenowi leśnemu. Jeszcze przed przybyciem zastępów przeprowadzona została ewakuacja. Niestety okazało się, że brakuje dwóch osób. Do działań skierowane zostały roty wyposażone w aparaty ochrony dróg oddechowych, których celem była lokalizacja pożaru oraz poszukiwanie zaginionych pracowników. Po odnalezieniu ludzi ewakuowano ich do punktu medycznego przygotowanego przez naszą jednostkę.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których celem było przede wszystkim:
- zapoznanie się z obiektem,
- ocena możliwości realizacji działań ratowniczo-gaśniczych na nim
- doskonalenie zasad współpracy pomiędzy jednostkami.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Męcikał - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KP PSP Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1225 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 360