Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.






Pożar samochodu i garażu w Rudzinach

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 15 stycznia 2023 r.

Wczoraj, tj. 14.01.2023 kilkanaście minut przed godziną 13:00 zastępy GBA 4/16 i GBA 4,1/30/4 zadysponowane zostały do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Rudziny.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru samochodu osobowego oraz garażu, w którym był przechowywany pojazd. Ponadto dodatkowe zagrożenie stwarzała instalacja LPG znajdująca się w objętym pożarem samochodzie. Do miejsca pożaru podano dwa prądy wody, dzięki którym udało się stłumić pożar i ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wentylowania obiektu oraz dogaszania pozostałych zarzewii ognia.
Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, budowie dwóch linii gaśniczych do miejsca pożaru, ugaszeniu go, oddymieniu garażu oraz dogaszeniu pozostałych zarzewii ognia, a także wyniesieniu spalonego wyposażenia garażu z jego wnętrza.
Po około 3 godzinach zastępy wróciły do koszar.



W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Krzyż - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Czarniż - GLM 8 Renault
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
Policja Brusy





<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 819 razy





Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 644