Dzisiaj jest poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera.


Wycieczka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Gdańska

Z życia jednostki - środa, 18 stycznia 2023 r.

Z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach wczoraj, tj. 17.01.2023 w ramach ferii zimowych odbyła się wycieczka do Gdańska dla drużyn MDP jednostek OSP Brusy, OSP Leśno i OSP Kosobudy.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej, w którym młodzi adepci pożarnictwa dowiedzieli się jak wygląda zabezpieczenie przeciwpożarowe takich obiektów oraz zwiedzili wystawy przygotowane dla gości muzeum. Naszą grupę oprowadzał Kierownik Działu Edukacyjnego - Pan Przemysław Zachulski. Przeprowadził On lekcję dla młodzieży pt. "Codzienność pod niemiecką okupacją", w ramach której młodzi strażacy dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w okupowanej przez nazistów Polsce. Wychowankowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty oraz instalacje.

Drugim punktem wycieczki była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6. Miejsce to jest szczególne, ponieważ w tej jednostce funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Specyfikę pracy SGPR przybliżyli druhna Katarzyna Wodniak, aspirant Michał Szalc będący przewodnikami psów ratowniczych z certyfikatem gruzowiskowym oraz nasz druh Mateusz Janikowski będący również jej członkiem. Druhowie dowiedzieli się między innymi o metodach lokalizacji osób poszkodowanych (biologicznej - za pomocą psów ratowniczych oraz technicznej - za pomocą sprzętu) oraz zapoznali się z wykorzystywanym przez grupę sprzętem jakim był m.in. geofon służący do nasłuchiwania odgłosów na gruzowisku czy kamera wziernikowa, dzięki której można dostrzec co lub kto znajduje się pod gruzami. Ponadto goście odwiedzili poligon szkoleniowy oraz zobaczyli na żywo jak pracuje pies ratowniczy. Dodatkową atrakcją było sprawdzenie swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Jak widać na załączonych zdjęciach humory dopisywały Śmiech

Ponadto dziękujemy Burmistrzowi Brus - Panu Witoldowi Ossowskiemu oraz Dyrektorowi Gminnego Zarządu Oświaty - Panu Jackowi Bruskiemu za nieodpłatne użyczenie autobusu na czas wycieczki.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 387 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 194 920