Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Lubnia, wypadek drogowy

Interwencje OSP Brusy - piątek, 13 grudnia 2013 r.

W dniu dzisiejszym, około godziny 13:00 zastęp SLRt z OSP Brusy zadysponowany został do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Dworzec i Dworcowa w miejscowości Lubnia (skrzyżowanie Brusy-Kościerzyna/Leśno-Wiele).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do zderzenia pojazdów Hyundai Accent oraz VW Golf. Samochód Hyundai uderzył w prawy bok VW Golfa. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta kierująca Volkswagenem oraz trójka dzieci podróżująca z nią. Wszyscy poszkodowani znajdowali się już na zewnątrz pojazdów.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pomoc w czynnościach wykonywanych przez ratowników pogotowia ratunkowego. Następnie osoby podróżujące VW Golfem, z podejrzeniem ogólnych obrażeń ciała, zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach za pomocą dwóch ambulansów. Rozważane było również wezwanie na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak warunki atmosferyczne panujące wokół lotniska w Gdańsku Rębiechowie nie pozwalały na jego bezpieczny start. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni, za pomocą sorbentu usunięto plamy wycieków płynów eksploatacyjnych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
OSP Leśno - GBA 2,5/16 Star
JRG Chojnice - Grupa Operacyjna
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Policja Brusy - 2 patrole oraz zespół techników

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4873 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 306 962