Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Gacnik, potrącenie rowerzysty

Interwencje OSP Brusy - piątek, 24 maja 2013 r.

W dniu dzisiejszym, kilkanaście minut przed godziną 15:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na trasie Brusy-Zalesie, na wysokości miejscowości Gacnik.

Na miejscu zdarzenia okazało się, iż doszło do potrącenia 13-letniego rowerzysty przez samochód Honda Civic.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pełnym zaopatrzeniu go i przygotowaniu do transportu. Z powodu podejrzeń ogólnych obrażeń ciała, zdecydowano się na wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po kilkunastu minutach na miejsce wypadku dotarł ambulans z Chojnic, który przejął opiekę nad poszkodowanym i przetransportował na teren gminnego lądowiska, znajdującego się na płycie głównej stadionu miejskiego w Brusach. Lądowisko zabezpieczone zostało przez 2 zastępy z OSP Brusy, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit (miejsce wypadku + lądowisko)
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz (lądowisko)
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2507 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 289