Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Brusy, dwukrotne przygotowanie lądowiska dla śmigłowca LPR

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 27 czerwca 2013 r.

Zastępy z OSP Brusy w dniach 26.06. ok. godziny 14:30 i 27.06. około 22:00 dysponowane były do przygotowania lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W obu przypadkach, pacjenci zaopatrywani przez zespół ratownictwa medycznego, kwalifikowali się do transportu przez śmigłowiec do specjalistycznych placówek. W Pierwszym przypadku było to 6-letnie dziecko z bardzo silnymi bólami brzucha, zaś w drugim, mężczyzna z zaburzeniami neurologicznymi.

Nasze działania polegały na przygotowaniu lądowisk zgodnie z procedurami. W drugim przypadku było to lądowanie w warunkach nocnych. Warto w tym miejscu dodać, iż w roku 2011, wspólnie z LPR ćwiczyliśmy na bruskim stadionie przyjmowanie śmigłowców w warunkach nocnych.

Apelujemy do mieszkańców naszego regionu, aby w przypadku widocznych przygotowań do lądowania śmigłowca na bruskim stadionie, niezwłocznie opuścić jego teren. Lądowanie obserwować można bez problemu zza ogrodzenia stadionu. Wtargnięcie na płytę boiska może grozić śmiertelnym niebezpieczeństwem oraz skutkuje brakiem możliwości wylądowania śmigłowca.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz 010
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1377 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 435