Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Kinice, pożar poddasza

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 24 grudnia 2013 r.

Tegoroczny wieczór wigilijny niestety nie należał do spokojnych. Zastępy GCBA 5/24 Jelcz oraz GCBA 6/32 Jelcz z OSP Brusy, kwadrans przed godziną 21:00 zostały zadysponowane do pożaru poddasza w miejscowości Kinice.

Na miejscu okazało się, iż pożarem objęta była część konstrukcji dachu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się elementy konstrukcji dachowej oraz dokonaniu drobnych prac rozbiórkowych. Aby zminimalizować zniszczenia spowodowane pożarem oraz skutkami akcji gaśniczej, starano się ograniczyć do minimum ilość zużytej wody. Ugaszone elementy konstrukcji kontrolowane były następnie za pomocą kamery termowizyjnej.

Warto również dodać, iż mimo okoliczności - dnia Wigilii Bożego Narodzenia - na alarm stawiło się ponad kilkunastu strażaków OSP Brusy.

Zdjęcia ze zdarzenia dostępne są na portalu Radia Weekend Chojnice.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - SHD-25
JRG Chojnice - GCBA 5/32 MAN
OSP Kosobudy - GLM 8/8 Ford Transit
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1723 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 103