Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 roku. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora.


Podsumowanie roku 2013

Komunikaty, ogłoszenia i ostrzeżenia - czwartek, 2 stycznia 2014 r.

Rok 2013, patrząc na liczbę wyjazdów, porównać można do lat poprzednich i określić jako rok spokojniejszy. Strażacy OSP Brusy interweniowali łącznie 106 razy. W dalszej części artykułu przedstawiamy szczegółowe statystyki.

Rozkład wyjazdów prezentował się następująco:

Pożary - 
15
Wypadki, kolizje - 28
Inne zdarzenia - 63
Alarmy fałszywe - 0

Na szczęście w roku 2013, na terenie działania OSP Brusy, nie doszło do żadnego zdarzenia, w którym byłyby ofiary śmiertelne. Niestety, nie obyło się jednak bez bardzo poważnych wypadków, których skutki odczuwane są najpewniej przez osoby w nich poszkodowane po dzień dzisiejszy. Strażacy udzielali pomocy łącznie 29 rannym osobom (w tym 6 dzieci).

Żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń oraz nie doznał kontuzji podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz ćwiczeń.

W roku 2013 szeregi JOT OSP Brusy zasiliło kilku kolejnych członków czynnych, część z nich ukończyła również szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zajęliśmy również II miejsce podczas Powiatowych Zawodów Pożarniczych (grupa seniorów), które odbyły się w czasie obchodów Powiatowych Dożynek w Wojtalu.
Warto w tym miejscu dodać, iż rok 2013 był dla nas szczególny również pod innym względem - doczekaliśmy się w końcu swojej strony internetowej Uśmiech, zaś w miesiącu lipcu odbył się pierwszy rodzinny spływ kajakowy, w którym udział brali członkowie OSP Brusy wraz z rodzinami.

Najciekawsze, wytypowane przez nas wyjazdy opisane zostały na naszej stronie internetowej - aby przejrzeć interwencje z poszczególnych miesięcy roku 2013 (oraz lat poprzednich), należy wybrać interesujący nas miesiąc i rok z archiwum znajdującego się z prawej strony od tego tekstu.
<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1475 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 282 451