Dzisiaj jest wtorek, 6 czerwca 2023 roku. Imieniny Laury, Laurentego, Nory.


Zalesie, pożar dzikiego wysypiska śmieci

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 25 marca 2014 r.

W dniu 25.03.2014 r. kilkanaście minut po godzinie 5:00 zastep GCBA 5/24 Jelcz z OSP Brusy zadysponowany został w okolice miejscowości Zalesie, gdzie doszło do pożaru nielegalnie zgromadzonych śmieci.

Na miejscu okazało się, iż palą się śmieci na "dzikim wysypisku".

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody, ugaszeniu śmieci oraz dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska. Z uwagi na utrudniony dojazd, zdecydowano się na wykorzystanie pompy pływającej i pobór wody z pobliskiego błotka.

W działaniach brali również udział członkowie OSP Zalesie, którzy za pomocą dostarczonych na miejsce ciągników rolniczych pomogli przewieźć niezbędny sprzęt jak najbliżej pożaru oraz współdziałali w akcji gaśniczej. W tym miejscu chcielibyśmy również serdecznie podziękować właścicielowi firmy Transkop z Lubni, który dostarczoną na miejsce koparką, wraz z obecnymi ciągnikami rolniczymi, pomógł wydostać się naszemu samochodowi z opresji - osunął się pod nim grunt.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Zalesie

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2530 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 195 266