Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Brusy Wybudowanie - pożar kotłowni

Interwencje OSP Brusy - piątek, 2 maja 2014 r.

W dniu 02.05.2014 r. kwadrans przed godziną 20:00 zastępy GCBA 5/24 i 6/32 Jelcz zostały zadysponowane do pożaru kotłowni, który miał miejsce w jednym z budynków mieszkalnych w Brusach-Wybudowaniu.

Na miejscu okazało się, iż z pomieszczenia piwnicznego wydobywa się bardzo intensywnie dym. W budynku odłączono dopływ prądu, rozpoczęto wietrzenie pomieszczeń nieobjętych pożarem. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, zabezpieczeni linią gaśniczą udali się do piwnicy. Z uwagi na bardzo gęste zadymienie, widoczność ograniczona była praktycznie do zera. Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej, udało się dotrzeć do źródła pożaru i ugasić go minimalną ilością wody, nie powodując wtórnych zniszczeń. Paliło się drewno zgromadzone wokół pieca CO.

Na miejsce zadysponowano zastęp GCBA 5/32 z JRG Chojnice, na którego wyposażeniu znajduje się m.in. wentylator nadciśnieniowy oraz detektor tlenku węgla, które wykorzystano na miejscu zdarzenia.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1596 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 423