Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Gminne obchody Dnia Strażaka

Z życia jednostki - piątek, 9 maja 2014 r.

Uroczystą Mszą św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach rozpoczęto dziś Gminne Obchody Dnia Strażaka. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Klawikowski. Słowo Boże, bezpośrednio odnoszące się do święta, wygłosił ks. Andrzej Dombrowski. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, druhny i druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Brusy oraz mieszkańcy.

Po Mszy św., uroczystym korowodem, udano się na plac przy budynku OSP Brusy. Tam nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom, którego dokonali Burmistrz Brus Witold Ossowski i Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Brusach Marek Buza. Wyżej wymienieni złożyli wszystkim druhnom i druhom życzenia z okazji ich święta, przekazując również serdeczne gratulacje ze strony Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka. Do życzeń przyłączył się Ernest Szczepański Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach.

Poniżej przedstawiamy strażaków OSP Brusy, którzy zostali odznaczeni z okazji tegorocznego Dnia Strażaka.

Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

1. Pokrzywiński Wojciech
2. Cysewski Grzegorz

Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

1. Cysewski Adam

Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

1. Greinke Paweł
2. Bukowski Marek
3. Narloch Jan
4. Rafiński Bogdan

Odznaką STRAŻAK WZOROWY wyróżnieni zostali:

1. Potracki Marcin
2. Rudnik Kamil
3. Jankowski Damian
4. Kurs Robert
5. Miszczyk Marta
6. Orlikowski ŁukaszTekst i fotografie: UM Brusy

Obszerniejsza galeria zdjęć z obchodów Dnia Strażaka w portalu Facebook.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1581 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 271