Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - niedziela, 8 czerwca 2014 r.

W dniu 07.06.2014 r. na terenie złomowiska przy ulicy Derdowskiego odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa technicznego (w skład którego wchodzi ratownictwo drogowe), będące częścią kursu z tej właśnie tematyki. W zajęciach brali udział strażacy jednostek OSP z gminy Brusy.

Podczas zajęć, które poprzedzone były wielogodzinną częścią teoretyczną, kursanci mieli możliwość zapoznania się z technikami wykonywania dostępu do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, m.in. za pomocą urządzeń hydraulicznych. Bardzo duży nacisk kładziono również na kwestie związane z BHP. Na zajęcia dotarł również zastęp strażaków z JRG Chojnice, którzy przedstawili sprzęt ratownictwa technicznego znajdujący się na wyposażeniu samochodu GLBA 1/1 Iveco.

Niestety, szkolenie o godzinie 13:30 zakończyło się dla strażaków z Brus - zostali oni zaalarmowani o pożarze w miejscowości Bielawy (gm. Czersk), gdzie udali się alarmowo zastępem GCBA 5/24 Jelcz.

W najbliższym czasie odbędzie się egzamin teoretyczny oraz praktyczny, który będzie zakończeniem kursu.

Dziękujemy firmie p. Tabat za możliwość przeprowadzenia ćwiczeń oraz udostępnienie wraków pojazdów.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
OSP Leśno - SLRt VW Transporter

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1213 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 149