Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Brusy, Zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 14 sierpnia 2014 r.

W dniu 14.08.2014 r. kilkanaście minut po godzinie 21:00 zastępy GCBA 5/24 Jelcz oraz SLRt Ford z OSP Brusy zostały zadysponowane do zabezpieczenia nocnego lądowiska dla śmigłowca LPR. Transportu do placówki specjalistycznej oczekiwała 15-letnia dziewczyna, która doznała nagłej utraty przytomności na terenie jednego z obozowisk harcerskich w gminie Brusy.

Pomocy wstępnie udzielili Jej strażacy z OSP Leśno, a następnie Zespół Ratownictwa Medycznego z Bytowa, który w asyście strażaków z Leśna przetransportował pacjentkę na teren lądowiska w Brusach. Została Ona przetransportowana śmigłowcem do jednego ze szpitali w Gdańsku.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Bytów
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1471 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 767