Dzisiaj jest sobota, 4 lipca 2020 roku. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda.


Gacnik, pożar obornika i rżyska

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 18 sierpnia 2014 r.

W dniu 18.08.2014 kilkanaście minut przed godziną 20:00 zastęp GCBA 5/24 Jelcz został zadysponowany do Gacnika. Na powierzchni jednego z pól uprawnych paliło się składowisko obornika oraz przyległe rżysko.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu stosu obornika za pomocą prądu wody i piany ciężkiej. Następnie pokryto powierzchnię pogorzeliska poduszką piany średniej, która zapobiegła przed nawracaniem procesu spalania, a wykraplający się z niej wodny roztwór środka pianotwórczego spenetrował pogorzelisko wgłąb. Ugaszono również przyległe rżysko.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1741 razyPokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 904 339