Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.


Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy Ogrodowej.

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 18 września 2014 r.

W dniu 17.09.2014r. około godziny 8:30 dwa żastępy OSP Brusy, GCBA 6/32 Jelcz oraz GCBA 5/24 Jelcz, zostały zadysponowane do pożaru mieszkania na drugim piętrze w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowej w Brusach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem jest objęty jeden pokój mieszkania, który został częściowo stłumiony przed naszym przyjazdem. Jednak na skutek dużego zadymienia konieczna była ewakuacja kobiety, właścicielki lokalu oraz pozostałych mieszkańców klatki schodowej, a właścicielce mieszkania ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po zakończeniu ewakuacji ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną przystąpili do przeszukania mieszkania objętego pożarem.
Z pokoju zostały usunięte tlące się jeszcze elementy wyposażenia, które ugaszono na zewnątrz budynku. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - SHD-25 MAN
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1972 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 664