Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Jezioro Warszyn, sarna na lodzie

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 24 lutego 2015 r.

W dniu 24.02.2015 r. kilkanaście minut przed godziną 9:00 zastęp SLKw Lublin z OSP Brusy został zadysponowany nad jezioro Warszyn - na jego zamarźniętej tafli znajdowała się sarna, która nie była w stanie wrócić o własnych siłach do brzegu - załamywał się pod nią kruchy lód.

Działania z początku polegały na próbie wykorzystania sań lodowych, jednak ze względu na kruchość lodu wykorzystano łódź strumieniową będącą również na wyposażeniu OSP Leśno - za jej pomocą odpowiednio zabezpieczeni ratownicy (ubrania do pracy w wodzie, kamizelki asekuracyjne, kaski) dotarli do sarny, która została wyciągnięta z wody i ewakuowana do brzegu. Ze względu na brak obrażeń u zwierzęcia, zdecydowano się na wypuszczenie się jej do lasu.

Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLKw Lublin II
OSP Leśno - SLRt VW Transporter + Łódź
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1980 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 768