Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.


Brusy - pożar w zakładzie produkcyjnym

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 9 marca 2015 r.

W dniu 09.03.2015 r. kilkanaście minut po godzinie 21:00 dwa zastępy GCBA z OSP Brusy zostały zadysponowane do silnego zadymienia panującego na terenie jednego z zakładów produkcyjnych na terenie Brus.


Na miejscu okazało się, że w wydzielonym pomieszczeniu wędzarni, występuje silne zadymienie, spowodowane pożarem lampy oświetleniowej, wskutek czego objęte pożarem zostało poszycie dachu. Pożar został ugaszony przez pracowników zakładu przed przybyciem straży pożarnej. Osób poszkodowanych nie było.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń obiektu. Odłączono instalację gazową i elektryczną w tej części obiektu. Sprawdzono pomieszczenie kamerą termowizyjną i urządzeniem wielogazowym – zagrożenia nie stwierdzono.

Zdjęcia - KP PSP Chojnice.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2470 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 671