Dzisiaj jest wtorek, 23 stycznia 2018 roku. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy.

Cegielnia - pożar poszycia leśnego

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 20 sierpnia 2015 r.

W dniu 20.08.2015 r. kilka minut przed godziną 12:00 zastępy GCBA z OSP Brusy zostały zadysponowane do pożaru poszycia leśnego przy osadzie Cegielnia niedaleko miejscowości Kaszuba.

Na miejscu okazało się, iż pożarem objęte jest ok. 7 arów poszycia leśnego. Dzięki błyskawicznej akcji kolegów z Leśna oraz patrolu Straży Leśnej udało się ograniczyć rozprzestrzenianie ognia i następnie całkowicie ugasić pożar. Dalsze działania zastępów polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska oraz przekopania jego obrzeży.

Korzystając z okazji, apelujemy do mieszkańców naszej gminy oraz turystów o szczególną ostrożność oraz przestrzeganie zakazu wstępu do lasu, jeśli tylko taki zostanie ogłoszony.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1045 razyPokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 529 052