Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar lasu od uderzenia pioruna

Interwencje OSP Brusy - sobota, 22 sierpnia 2015 r.

W dniu 22.08.2015 r. kilkanaście minut po godzinie 17 zastępy GCBA z OSP Brusy zostały zadysponowane do pożaru poszycia leśnego niedaleko leśniczówki Lesnictawa Antoniewo. 

Na miejscu okazało się, iż pożarem objęte jest ok. 1 ara poszycia leśnego. Dzięki błyskawicznej akcji druhów z OSP Czyczkowy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia oraz patrolu Straży Leśnej udało się ograniczyć rozprzestrzenianie ognia i następnie całkowicie ugasić pożar. Dalsze działania zastępów polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska, które zostało oborane przez ciągnik służb leśnych.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Czyczkowy - GBA 3/16 Renault
OSP Małe Chełmy - GLAM+800 Mercedes
OSP Czarnowo - GLM+800 Ford
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2592 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 355